Představili jsme projekt v Soutěži o nejlepší chytré řešení MSK kraje

V pondělí 22.1.2018 se konal v ostravském Gongu Dolní oblasti Vítkovic Galavečer, kde byly představeny výsledky projektů, oceněných v Soutěži o nejlepší chytrá řešení Moravskoslezského kraje. Prezentováno bylo celkem sedm vítězných projektů z oblasti dopravy, úspor, infrastruktury, zdravotnictví a debyrokratizace. Projekty byly zastřešeny Moravskoslezským krajem a jsou k dispozici jak občanům, tak i institucím. V rámci doprovodného programu bylo možné si některé z technologií vyzkoušet.

Jeden z projektů z blasti infrastruktury, který vyhrála i naše firma ha-vel, jsme na galavečeru představili. Jednalo se o metropolitní síť chytrých senzorů pro monitoring životního prostředí v MSK regionu

Tato platforma umožňuje připojit mnoho různých senzorů. V rámci pilotního projektu bylo instalováno 40 ks hlukových senzorů a 40 ks senzorů teploty a vlhkosti vzduchu v různých částech města Ostravy. Na tomto odkazu naleznete aktuální informace, zobrazené v mapových podkladech.

Vyvinutá platforma bude do budoucna umožňovat připojení dalších druhů čidel.To ve výsledku umožní rovněž rozvoj nových služeb v konceptu IoT, které zlepší kvalitu života obyvatel Moravskoslezského regionu.